ذن در هنر عکاسی خیابانی

جزییات

عکاسی خیابانی

249.000 ریال


نويسنده اریک کیم
مترجم نیما رجبی / شاهین غفاری
تعداد صفحات ۳۴۰ صفحه، مصور سیاه و سفید
قطع وزیری
تیراژ ۵۰۰ نسخه
نوبت چاپ دوم / ۱۳۹۶
انتشارات تیسا
شماره شابک ۹۷۸-۶۰۰-۷۶۸۳-۴۸-۴

شرح

اریک کیم در کتاب «ذن در هنر عکاسی خیابانی» با ارائه راهکارهایی به ما یادآور می‌شود، بیش از تجسم هر هدفی و فراتر از هر نوع فعالیتی چه در قالب عکاسی، هنر و یا هر نوع فعالیتی می‌بایست خود را گرامی داشت. در این کتاب علاوه بر آشنایی بیشتر با افکار و فلسفه اریک کیم و تکمیل روش‌های عکاسی خیابانی، نکات قابل تأملی را می‌خوانیم که می‌تواند نگرش ما را به زندگی و فعالیتمان یعنی عکاسی به‌عنوان وجهی از کار و زندگی و هنر تکمیل کند.

اریک کیم در ابتدای کتاب چنین می‌نویسد: این کتاب مجموعه‌ای است از مقاله‌های مورد علاقه من درباره ذن، تائوئیسم (فلسفه چینی مبتن بر عقاید لائوتسو) بودیسم و سایر تفکرات فلسفی است. ترتیب خاصی برای خواندن این کتاب وجود ندارد. می‌توانید بعضی فصل‌ها را بخوانید و بعضی را رد کنید یا با هر ترتیبی که دوست دارید آن را مطالعه کنید. من هم در زندگی شخصی و هم در حرفه عکاسی با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده‌ام و خیلی اوقات به خاطر آن‌ها احساس نارضایتی داشته ام. نوشتن این مقاله‌ها برای من نوعی درمان است و امیدوارم برای شما نیز مفید و پرکاربرد باشند.

شاید بتوان گفت این کتاب به نوعی تکمیل‌کننده کتاب «عکاسی خیابانی با اریک کیم» است. در کتاب عکاسی خیابانی بیشتر با مباحث مقدماتی و نظری عکاسی خیابانی، تمرین‌هایی برای رهایی از ترس از عکاسی در خیابان و برخی تمرین‌های تکنیکی شدیم و در این کتاب علاوه بر روش‌ها وتکنیک‌های عکاسی خیابانی بیشتر با نحوه به‌کارگیری جنبه‌های درونی و ذهنی و مباحث نظر، معنوی و فلسفی در عکاسی خیابانی و به طور کلی در زندگی سروکار داریم؛ مطالبی که شاید آن‌چنانپر راز و رمز نباشد ولی قطعاً مؤثر است. 

ذن در هنر عکاسی خیابانی

ذن در هنر عکاسی خیابانی

تصاویر بیشتر