قربانیان جنگ ۲

جزییات

قربانیان جنگ ۲

قیمت عادی: 650.000 ریال

-15%

قیمت ویژه: 550.000 ریال


مترجم محسن بایرام‌نژاد
عکاس مهدی منعم
تعداد صفحات ۱۴۴ صفحه مصور سیاه و سفید
قطع خشتی بزرگ
تیراژ ۲۱۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۴
انتشارات مولف
شماره شابک ۹۷۸-۹۶۴-۰۴-۸۴۱۹-۷

شرح

شهرزاد، یکی از مجروحان ناشی از اصابت موشک به شهر کرمانشاه می‌نویسد:

«در ضیافت مهتاب ناگهان صدای آژیر مرگ در فضا پیچید، چیزی در آسمان درخشید، گویی آتشین فرود آمد و همه چیز تمام شد. اینک دیگر صدای ناقوس مرگ به گوش نمی‌رسد، اما سال‌هاست که همه چیز در تاریکی فرو رفته است. کودک دیروز با حسرت به دل ماندن آرزو‌هایش بزرگ شده و در زیر سقف آسمان تیره و تار در حالی به صلح سلام می‌دهد که در قلبش جنگ را نفرین می‌کند.»
 

«قربانیان جنگ» نام کتابی است از مهدی منعم، با حمایت کمیته بین المللی صلیب سرخ که به واقعیت‌های زندگی رنج‌دیدگان جنگ نشانه رفته تا به تأکید بگوید که جنگ، تلخ‌ترین تجربه بشری و زیبا‌ترین تجلی رفتار انسان‌ها، تلاششان در راه صلح و پایان بخشیدن به جنگ است.
 

این کتاب، مجموعه‌ای از عکس‌های قربانیان غیرنظامی جنگ عراق - ایران را که عضوی از بدنشان را در بمباران‌های شیمیایی و انفجار مین، از دست داده‌اند، به نمایش گذاشته است.
 

مهدی منعم در مقدمه کتاب خود می‌نویسد:

«سال هاست که مسئولیت گفتمان را به چشمانم واگذار کرده‌ام، در تمامی این سال‌ها با صحنه‌های تلخی روبرو شدم که آن‌ها را با دوربین عکاسی ثبت کردم. عکس‌های این کتاب حاصل احساس نا‌خوشایندی است که از کابوسی به نام جنگ در وجودم باقی مانده است. تلاش کردم این احساس را به دیگران منتقل کنم، تا به زندگی همراه با صلح و آرامش فکر کنیم. اگر چه پیمانکاران جنگ همیشه به فکر رونق کارخانه‌های اسلحه سازی کار فرمایان خود هستند، اما شک ندارم که عکس‌ها نیز قادر خواهند بود جهانیان را در راه رسیدن به صلح و آرامش یاری دهند.»

قربانیان جنگ ۲

قربانیان جنگ ۲

تصاویر بیشتر