سیب سوم

جزییات

عکس‌های یحیی دهقانپور به همراه گفتگویی درباره مجموعه عکس «سیب سوم»

قیمت عادی: 750.000 ریال

-15%

قیمت ویژه: 640.000 ریال


نويسنده گردآورنده: نغمه قاسملو
عکاس یحیی دهقانپور
تعداد صفحات ۱۲۶ صفحه / مصور رنگی / گلاسه
قطع خشتی
تیراژ ۷۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۷
انتشارات صور
شماره شابک ۹۷۸۹۶۴۹۰۹۳۰۴

شرح

دیباچه
ضرورت نقد در جوامع هنری انکارناپذیر است، چون مهم‌ترین دلیل ارتقای هنرمند به شمار می‌رود. اگر نقد را بررسی علل و چگونگی دستیابی به نقاط قوت و ضعف یک اثر بدانیم، بیان نقاط ضعف بیش از نقاط قوت اهمیت دارد، چرا که هنرمند در مسیر رفع نقاط ضعف خود به تعالی می‌رسد.

متأسفانه در جامعه هنری ما کم نبوده و نیستند هنرمندان صاحب‌ذوق و خلاقی که به علت این خلأ در مسیری قرار می‌گیرند که به سکون و رکود یا از دست رفتنشان می‌انجامد. به عبارت دیگر فقدان نقد منجر به نابودی خلاقیت خواهد شد و ما بر آنیم تا مقدمات نقد را فراهم سازیم.

سری کتاب‌های آیینه از انتشارات صور می‌کوشد از طریق ابراز نظرات متفاوت و قیاس آنها نسبت به موضوع اختلاف زوایای دید را مطرح سازد که اولین قدم در جهت تحلیل و بررسی تصویر خواهد شد. امیدواریم تا از این راه آنچه منتقد نیاز دارد را فراهم سازیم.

عکس‌های اخیر یحیی دهقانپور بهانه بحث و گفتگو این کتاب است.

جلسه گفتگو با حضور محمد آلادپوش(فیلمبردار)، بهرنگ صمدزادگان (نقاش)، نغمه قاسملو (عکاس)، صالح نجفی (مترجم) و نازیلا نوع بشری (گالری دار)، برگزار شد. سعی بر آن بود این آثار با توجه به شرایط و موقعیت زمانی خاص ایشان بررسی شود و نگاه چند وجهی به این مجموعه داشته باشیم.

آنچه در اختیار دارید ابراز صادقانه و صمیمانه حاضرین فارغ از هر نوع ملاحظات دوستانه است.

افکار یکدیگر را با صدای بلند شنیدیم و بازگو کردیم.

سیب سوم

سیب سوم

تصاویر بیشتر