دویست و بیست و هشت

جزییات

کتاب عکس آثار ۲۲۸ عکاس در گالری راه ابریشم

قیمت عادی: 550.000 ریال

-20%

قیمت ویژه: 440.000 ریال


مولف گردآورندگان: سیوا شهباز، الناز امینی
عکاس ۲۲۸ عکاس
تعداد صفحات ۲۳۴ صفحه / رنگی و سیاه و سفید / گلاسه
قطع خشتی بزرگ
تیراژ ۱۰۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۷
انتشارات مولف
شماره شابک ۹۷۸۶۰۰۹۹۹۰۹۴۸

شرح

همزمان با نمایشگاهی از آثار ۲۲۸ عکاس در گالری راه ابریشم، کتاب عکس «۲۲۸» رونمایی شد؛ انتخاب آثار این نمایشگاه بر عهده سیوا شهباز و الناز امینی بوده است.
کتاب و نمایشگاه، منتخبی از بهترین آثار عکاسان ایرانی است که طی دو سال گذشته در صفحه مجازی این مجله  منتشر شده‌اند.

بخشی از مقدمه:
توسعه فناوری اطلاعات و قدم‌نهادن در عصر تحول‌گرایی، راه و روش بشر را در ثبت و ضبط تاریخ تغییر داده و نوآوری‌های رسانه‌ای متقارن با انقلاب صنعتی هزاره سوم، ضمن تغییر پارادایم‌های ارتباطی، زمینه ظهور انسانی جدید را ایجاب کرده‌اند.

بشر در جریان نوگرایی و پسامدرنیسم، نه‌تنها با انسان سنتی که با انسان قرن بیست‌ویکمی هم فاصله گرفته و ماهیتی آنلاین و مجازی را در تعامل با رسانه‌های امروزی تجربه می‌کند. انسانی که با عبور از چارچوب‌های مادی، موجودیت و احساسات خود را نیز مجازی‌شده می‌بیند، ولی بودنش منوط به تداوم خویش در رسانه است و به‌محض فصل این پیوند خود را گم خواهد کرد و هویتش باطل می‌شود.


بشر امروزی در تقابل با «زمان»، شکست‌خورده است و مانند عکس‌های اینستاگرامی بر محور «شتاب گرایی» و در لحظه عمل می‌کند. چه‌بسا جاذبه‌های اولیه در شبکه‌های اجتماعی جملگی دولت مستعجل هستند و به‌سرعت غرق در گرداب اطلاعات و نگاه‌های بی‌علاقه می‌شوند. بدین‌جهت نمود هنر بر دیوارهای دیجیتالی به‌هیچ‌وجه با هنر آویزان بر دیوار گالری‌ها برابری نمی‌کند، چه در نوع مخاطب و چه در ارزش و اهمیت نگاه وی!

سعی شده آثار برگزیده دربرگیرنده نگاه فردی طیف وسیعی از عکاسان ایرانی باشد و حتی‌المقدور شمایی کلی از عکاسی امروز و عرصه مجازی انتشار آن‌ها در فضای اینستاگرام را عرضه کند. پراکندگی جغرافیایی هنرمندان حاضر در این رویداد، نمایی کلی از فرهنگ ایران را نشان می‌دهد.

دویست و بیست و هشت

دویست و بیست و هشت

تصاویر بیشتر