سال سی کوچک

جزییات

روزنگار مصور ایران پس از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷-۱۳۸۷

قیمت عادی: 700.000 ریال

-11%

قیمت ویژه: 620.000 ریال

موجود نیست


مولف رضا طاهرخانی
تعداد صفحات ۱۳۹۰ صفحه، مصور رنگی / کاغذ گلاسه، جلد گالینگور
قطع خشتی کوچک ۱۳×۱۳
تیراژ ۱۰۰۰۰
نوبت چاپ اول / زمستان ۱۳۹۱
انتشارات سازمان هنری رسانه ای اوج

شرح

کتاب «سال سی» که حاصل تلاش پنج ساله بیش از ۳۰۰ هنرمند عکاس در فاصله سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۸۷ است، حدود ۱۴۰۰ عکس جذاب و دیدنی دارد که بیننده را به متن رخدادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این سال‌ها می‌برد.

در فواصل کتاب، متن‌هایی بسیار خلاصه از ماهیت تاریخی سال‌ها و دوره بندی آن‌ها به دو زبان نگاشته شده است که با ترکیب عکس‌ها می‌تواند انقلاب اسلامی را به نحوی هنری و جذاب به مخاطبان خارجی معرفی کند.

رضا طاهرخانی مولف و مدیر این پروژه، عکس‌ها و آرشیوهای جستجو شده برای انتخاب عکس‌های این مجموعه را از میان بالغ بر ۵ میلیون عکس ناب و نفیس برشمرد که پس از ماه‌ها جلسات کار‌شناسی هنری و تاریخی توسط هیات داوران و یک شورای سیاست گذاری شش نفره نزدیک به ۱۴۰۰ عکس مهم و ارزشمند انتخاب و پس از گذراندن مراحل فنی برای اصلاح و ترمیم در کتاب قرارگرفته‌اند و امروز «سال سی» با افتخار می‌تواند عکاسی خبری ایران را در جهان نمایندگی کند.

 

این اثر، ایران را از تمامی زوایای فرهنگی، هنری، سیاسی، اجتماعی، ورزشی، حوادث و سایر رویداد‌ها و به صورت روز شمار نگاه کرده است که در دو اندازه‌ی ۱۳×۱۳ سانتی‌متر (۷۰۰۰۰تومان) و ۲۵×۲۵ سانتی‌متر (۱۹۰۰۰۰تومان) و قطر ۱۰ سانتی‌متر با چاپ نفیس هفت رنگ موجود است.

سال سی کوچک

سال سی کوچک

تصاویر بیشتر