نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی

جزییات

مفاهیم بنیادی عکاسی
200.000 ریال


نويسنده دیوید بِیت
مترجم شیرین حکمی
تعداد صفحات ۲۳۲ صفحه، مصور سیاه و سفید
قطع رقعی
تیراژ ۱۰۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۴
انتشارات کتاب پرگار
شماره شابک ۹۷۸-۹۶۴-۲۷۱۵-۴۸-۰

شرح

کتاب "نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی" راهنمایی است متناسب با جایگاه عکاسی معاصر، با دامنه‌ای بسیار وسیع در زمینه‌ی ژانرهای گوناگون عکاسی. برجسته سازی تاریخ عکاسی و شرح پیکره‌ی نظری حول آن، خواننده را با ژانرهای عکاسی مستند، پرتره، منظره، طبیعت بی‌جان، هنری و جهانی یاری می‌رساند.

این کتاب که با مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی و معاصر و موضوع‌های موردی ارائه شده، کتابی است مفید برای هرکسی که به عکاسی علاقه دارد. این کتاب یکی از هفت کتابی است که انتشارات بِرگ در آمریکا، تحت عنوان اصلی و مشترک «مفاهیم بنیادی» و عناوین فرعی عکاسی، فیلم، جهانی سازی غذا، فرهنگ، بدن و رسانه‌ی نوین منتشر کرده است. هدف از انتشار چنین مجموعه کتابی، اِشراف بر رشته‌های محوری و ایده‌های رشته محور درباره‌ی علوم انسانی و اجتماعی است.


درباره نویسنده:
دیوید بِیت، عکاس و نویسنده‌ای در زمینه‌ی عکاسی است که تحصیلات کار‌شناسی خود را در رشته‌ی فیلم و عکس در دانشگاه پلی تکنیک لندن و در مقطع کار‌شناسی ارشد و دکترا در رشته‌ی تاریخ اجتماع هنر در دانشگاه لیدز انگلستان به پایان رسانده است. او در حال حاضر، دانشیار و سرپرست دوره‌ی کار‌شناسی ارشد در رشته‌ی عکاسی دانشگاه وست مینستر است.
نوشته‌های نظری او شامل کتاب عکاسی و سورآلیسم و کتاب حاضر، مفاهیم بنیادی عکاسی است. آثار عکاسی او در آمریکای شمالی و اروپا به نمایش درآمده است. کتابی از مجموعه عکس‌های او به نام zone که در استونی و اروپای شرقی گرفته شده، در سال ۲۰۰۱ به چاپ رسیده است.

نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی

نگاهی به مفاهیم بنیادی عکاسی

تصاویر بیشتر