عکاسی در ۱۰۰ کلمه

جزییات

جستاری در دنیای عکاسی از میان آثار و گفته‌های ۵۰ تن از بزرگ‌ترین هنرمندان آن
170.000 ریال

موجود نیست


نويسنده دیوید کلارک
مترجم محسن حسن پور اسلانی
تعداد صفحات ۱۲۸ صفحه، مصور رنگی
قطع وزیری
تیراژ ۱۰۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۲
انتشارات مرکب سپید
شماره شابک ۹۷۸-۶۰۰-۵۴۵۹-۲۱-۰

شرح

کتاب حاضر به معرفی تعدادی از مهم‌ترین عکاسانی که در دوران حاضر فعالیت می‌کنند، می‌پردازد و فهم متفاوت آن‌ها را از عکس و عکاسی مورد توجه قرار می‌دهد. در واقع این کتاب سعی دارد تا با مراجعه به ۵۰ عکاس معتبر بین المللی، جستجو کند که تجربه عکاسانه تا چه حد در نزد افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.
 

دیوید کلارک، نویسنده کتاب، با دانش خود و مصاحبه‌های عمیقی که با این عکاسان انجام داده، توانسته است شاخص‌ترین ویژگی‌های آن‌ها را به دنیای تصویر شناسایی کند و به زیبایی از تجربیات آن‌ها سخن بگوید.


- عکاسان : عکاسانی که در این کتاب معرفی شده‌اند طیف وسیعی از ژانرهای مختلف عکاسی را از عکاسی چشم انداز، پرتره، مستند، خبری، حیات وحش و طبیعت بی‌جان شامل می‌شوند.

- عکس‌ها: متن‌هایی که در این کتاب به هر عکاس اختصاص داده شده، با یک عکس همراه شده است، عکسی که یا آثار عکاس را نمایندگی می‌کند و یا بیانی بصری از ایده‌ای مهم که آن عکاس درباره آن صحبت می‌کند، ارائه می‌دهد. بعضی از این عکس‌ها، شاخص هستند و بسیار در سطح بین المللی شناخته شده‌اند و بعضی دیگر شهرت کمتری دارند.

- ۱۰۰ کلمه: ۱۰۰ کلمه‌ای که در این متن‌ها برجسته شده‌اند، همگی از میان مصاحبه‌ها انتخاب و از این منظر که وجهی کلیدی و شاخص در مورد انگیزه، رویکرد، الهام و یا روش کاری یک عکاس هستند. در سطحی کلیتر نیز این‌ها کلماتی هستند که به معنا و اهداف عکاسی در معنای عام خود ارجاع می‌دهند.

عکاسی در ۱۰۰ کلمه

عکاسی در ۱۰۰ کلمه

تصاویر بیشتر