ماهیت عکس‌ها

جزییات

مسائل کلیدی در عکاسی

150.000 ریال


نويسنده استیون شور
مترجم محسن بایرام نژاد
تعداد صفحات ۱۳۱ صفحه، مصور رنگی / کاغذ گلاسه
قطع وزیری
تیراژ ۲۰۰۰
نوبت چاپ سوم / ۱۳۹۱
انتشارات مرکب سپید
شماره شابک ۹۷۸-۶۰۰-۵۴۵۹-۱۰-۴

شرح

ماهیت عکس‌ها در باب مسائل کلیدیِ عکاسی‌ست و نه فقط برای دانشجویان این رشته، بلکه برای تمام علاقه‌مندان رسانه‌ی عکاسی کاربرد دارد.
 

استیون شور در کتاب ماهیت عکس‌ها، درباره نگاه و درک همه نوع عکس – از عکس‌های نمادین، تا عکس‌های یافت شده، نگاتیو-‌ها و فایل‌های دیجیتال – می‌گوید. این کتاب که چکیده سال‌ها تدریس او در دانشکده باردِ ایالت نیویورک است، برای دانشجویان، مدرسین و تمام کسانی که دوست دارند عکس‌های بهتری گرفته و تصاویر را آگاهانه ببینند، کاربرد دارد.

ماهیت عکس‌ها علاوه بر منتخبی از عکس‌های خودِ استیون شور، شامل تصاویر تاریخ رسانه‌ی عکاسی‌ست که آثار بزرگان پیشین عکاسی، همچون اِوَنز و استیگلیتز، تا عکاسان امروزین رسانه، همچون کالیر شور و توماس استروث را دربرگرفته است. ژانرهای مختلف عکاسی نیز در این کتاب جای گرفته‌اند؛ از عکس‌های خیابانی گرفته تا تصاویر مربوط به هنر زیبا و عکس‌های مستند، همچنین عکس‌های آنیِ (اسنپ شات) افراد نا‌شناس و عکس تهیه شده برای مطالعات جغرافیایی.

شور با متن صریح و هدفمند خود، و با استفاده از این عکس‌ها، نشان می‌دهد که چگونه جهان مقابل لنز دوربین، تبدیل به عکس می‌شود.

ماهیت عکس‌ها

ماهیت عکس‌ها

تصاویر بیشتر