سر کلاس با کیارستمی

جزییات

یادداشت‌هایی از کارگاه‌ها و چند روایت از زندگی او

170.000 ریال


نويسنده پال کرونین
مترجم سهراب مهدوی
تعداد صفحات ۲۲۴ صفحه / مصور سیاه و سفید
تیراژ ۱۰۰۰
نوبت چاپ چهارم / ۱۳۹۶
انتشارات نظر
شماره شابک ۹۷۸۶۰۰۱۵۲۲۱۹۲

شرح

این کتاب همراه با پیشگفتاری از «مایک لی» -نویسنده و کارگردان بریتانیایی، برنده جوایز نخل طلا، شیر طلایی و بفتا-، مقدمه نویسنده،  یادداشت نویسنده بر نسخه فارسی و یادداشت ناشر منتشرشده است.

این کتاب -که با زبانی خودمانی به ثبت کارگاه یک هفته‌ای و بده بستان میان شاگرد و آموزگار پرداخته است- در حقیقت برداشت‌ها و گزیده‌های به دقت غربال شده‌ی درس‌هایی که در این کارگاه‌ها به شاگردان آموخته می‌شود، تغییر نگاه به پیرامون و کشف زبان تازه از سینما است. نگارنده با این کتاب ادای دینی به عباس کیارستمی کرده تا با کشف نگاه او به هستی ما را در شناخت این چهره فرهیخته‌ی سینمای جهان یاری رساند.

 
درباره نویسنده:
از فیلم‌های پال کرونین می‌توان به «حواست باشه هسکل این واقعیه!: تولید فیلم رسانه‌هااحساس ندارند» (۲۰۰۱)، «هنر ویرانگر: آموس ووگل و سینما ۱۶» (۲۰۰۳) و «در ابتدا تصویر بود: گفتگوهایی با پیتر وایتهد» (۲۰۰۶) اشاره کرد. برخی کتاب‌های کرونین عبارتند از مجموعه‌ای از نوشته‌های الکساندر مکندریک به نام «درباره فیلمسازی: پیش درآمدی برمهارت‌های کارگردانی» (۲۰۰۲)، «مصاحبه با ورنر هرتزوگ؛ دستورالعملی برای گمگشتگان» (۲۰۱۴)، «سر کلاس با کیارستمی» (۲۰۱۵) و کتابی به همراه فیلم او «زمان آشوب» (۲۰۱۷) در مورد اعتراضات دانشجویی ۱۹۶۸ در دانشگاه کلمبیا. کرونین در گروه تاریخ هنر در دانشگاه هنرهای تجسمی نیویورک تدریس می‌کند.
سر کلاس با کیارستمی

سر کلاس با کیارستمی

تصاویر بیشتر