تاریخ عکاسی متأخر ایران

جزییات

راه‌های رفته؛ راه‌های نرفته

قیمت عادی: 4.200.000 ریال

-10%

قیمت ویژه: 3.780.000 ریالشرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «تاریخ عکاسی متأخر ایران:راه‌های رفته؛ راه‌های نرفته» را برگزار می‌کند. علاقه مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

در سال‌های اخیر مغفول واقع‌شدن و ناشناخته ماندن عکاسی متأخر ایران، آسیب‌هایی را به بدنه عکاسی وارد آمده و باعث گردیده تا نسل جدید عکاسان بی‌اطلاع از این تجربیاتعکاسانه، در بسیاری مواقع در یک چرخه معیوب تکرار و تجربه آزمایی گرفتار آیند.

بنابراین چه علاقه‌مند به مباحث تاریخی عکاسی معاصر ایران علاقه‌مند باشید، چه عکاسی را بهصورت عملی دنبال می‌کنید، این کلاس با ارائه نمایی کلی از عکاسی در سال‌های پیش از انقلاب تا دهه هشتاد شمسی، شما را برای فراوری از مواجهات تکراری و پیشبرد پروژه‌های عکاسی‌تان کمک خواهد کرد. به عبارت دیگر، این دوره می‌کوشد نشان دهد که چگونه معنا و تعریف عکاسی در ایران از شکل مسلط مستند اجتماعی در دهه نخست انقلاب به شکل خلاقه و به اصطلاح هنری آن در دهه هشتاد متحول می‌شود.

در این زمینه نقش سازمان‌ها، نشریات و گالری‌ها موردبررسی قرار خواهد گرفت. گذشته از نمایش و تجزیه و تحلیل آثار عکاسان، در این دوره، عکاسی متأخر ایران در ارتباط با مسائل کلان‌تری همچونگفتمان‌های سیاسی، سیاست‌گذاری‌های فرهنگی و تحولات اجتماعی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
احمد عالی، ۱۳۴۲

احمد عالی، ۱۳۴۲

تصاویر بیشتر

  • احمد عالی، ۱۳۴۲