مبانی هنرهای تجسمی

جزییات

مبانی هنرهای تجسمی

4.200.000 ریال

موجود نیستشرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «مبانی هنرهای تجسمی» را برگزار می‌کند. علاقه مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

دیدنِ اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌ها، یک فرایند طبیعی است که ما را قادر می‌سازد تا چیزهایی که می‌بینیم را از هم تشخیص دهیم. اما یک نگاه دقیق‌تر، دیدنی‌های دیگری نیز می‌یابد. روابطی میان اشکال و خصوصیاتشان کشف می‌کند که در شکل‌گیری یک اثر هنری دخیل هستند. یک تصویر، چه به صورت آگاهانه و یا ناخودآگاه شکل گرفته باشد، دارای جلوه‌ای است که محصول برهم‌کنش میان اجزای آن تصویر است. آنچه که نگاهِ ما را به دیدن و دوباره دیدن یک تصویر جلب می‌کند به چگونگی به‌کارگیری این روابط برمی‌گردد. 
کادر و تقسیماتِ آن، فضای مثبت و منفی، انواع فرم، نقطه، خط، سطح، بافت و موقعیت این عناصر در کادر، خصوصیاتی که شباهت‌ها و تفاوت‌های میان فرم‌های مختلف را می‌سازند. اندازه، جهت، رنگ، تیرگی و روشنایی، تنوع، تعادل، یکپارچگی و تناسبات در ترکیب‌بندی، از جمله موضوعاتی هستند که مبانی هنرهای تجسمی به آنها می‌پردازد. 
ما با الفبای تصویر آشنا می‌شویم تا بهتر و کامل‌تر ببینیم. برای این منظور، تمرین‌هایی که در قالب مشاهده، ترسیم و ثبت عناصر بصری انجام می‌دهیم، نگاهی دوباره هستند به کیفیت‌هایی که می‌توانیم در گستره دیدمان کشف کنیم و آنها را در خلق آثارمان بکار بگیریم.
مبانی هنرهای تجسمی

مبانی هنرهای تجسمی

تصاویر بیشتر