مبانی هنرهای تجسمی

جزییات

مبانی هنرهای تجسمی

قیمت عادی: 4.200.000 ریال

-24%

قیمت ویژه: 3.200.000 ریالشرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «مبانی هنرهای تجسمی» را برگزار می‌کند. علاقه مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

دیدنِ اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌ها، یک فرایند طبیعی است که ما را قادر می‌سازد تا چیزهایی که می‌بینیم را از هم تشخیص دهیم. اما یک نگاه دقیق‌تر، دیدنی‌های دیگری نیز می‌یابد. روابطی میان اشکال و خصوصیاتشان کشف می‌کند که در شکل‌گیری یک اثر هنری دخیل هستند. یک تصویر، چه به صورت آگاهانه و یا ناخودآگاه شکل گرفته باشد، دارای جلوه‌ای است که محصول برهم‌کنش میان اجزای آن تصویر است. آنچه که نگاهِ ما را به دیدن و دوباره دیدن یک تصویر جلب می‌کند به چگونگی به‌کارگیری این روابط برمی‌گردد.

کادر و تقسیماتِ آن، فضای مثبت و منفی، انواع فرم، نقطه، خط، سطح، بافت و موقعیت این عناصر در کادر، خصوصیاتی که شباهت‌ها و تفاوت‌های میان فرم‌های مختلف را می‌سازند. اندازه، جهت، رنگ، تیرگی و روشنایی، تنوع، تعادل، یکپارچگی و تناسبات در ترکیب‌بندی، از جمله موضوعاتی هستند که مبانی هنرهای تجسمی به آنها می‌پردازد.

ما با الفبای تصویر آشنا می‌شویم تا بهتر و کامل‌تر ببینیم. برای این منظور، تمرین‌هایی که در قالب مشاهده، ترسیم و ثبت عناصر بصری انجام می‌دهیم، نگاهی دوباره هستند به کیفیت‌هایی که می‌توانیم در گستره دیدمان کشف کنیم و آنها را در خلق آثارمان بکار بگیریم.

مبانی هنرهای تجسمی

مبانی هنرهای تجسمی

تصاویر بیشتر