آشنایی با عکاسان بزرگ جهان ۱

جزییات

آشنایی با عکاسان بزرگ جهان (۱)

0 ریال

موجود نیستشرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس «آشنایی با عکاسان بزرگ جهان (۱)» را برگزار می‌کند. علاقه مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.

از بدو پیدایش عکاسی تا کنون، عکاسان بسیاری با دوربین‌هایشان به جهان پیرامون خود نگریسته‌اند و از این میان تعدادی از آنها سهم عمده‌ای در پیشبرد هنر و آگاهی عکاسانه داشته‌اند. هر کدام از آنها از تجربه‌های سایر عکاسان کمک گرفته و با نگاه به تاریخ هنر و جریانات مهم عکاسی سعی در یافتن دید تازه‌ای نسبت به زندگی، هنر و عکاسی داشته‌اند.

کلاس «آشنایی با عکاسان بزرگ جهان» با بررسی کار و اهداف عکاسان صاحب نام، به تحلیل آثار آنها می‌پردازد تا با فراهم آوردن زمینه‌ای تاریخی‌تحلیلی، بستری پایه‌ای برای عکاسان علاقمند ایرانی در نیل به اهداف‌ عکاسانه‌شان مهیا سازد.

به این منظور در بخش اول و در ۸ جلسه به چراییِ اهمیت عکاسان مطرح از بدو پیدایش نخستین جریانات عکاسی تا دهه‌ی ۱۹۵۰ پرداخته می‌شود تا با شیوه‌های نگریستن عکاسان و سبک‌هایشان از نظر شکل و محتوا آشنا شویم. شرکت در این کلاس برای عکاسانی که مراحل مقدماتی آموزش عکاسی را گذرانده‌اند و قصد دارند با تامل در تجربه‌های عکاسان مطرح و معاصر، دانش و آگاهی بیشتری به جهان گسترده‌ی عکاسی کسب کنند، مفید است.

برخی از عکاسانی که آثارشان در کلاس آشنایی با عکاسان بزرگ جهان (۱) بررسی می‌شود:

هنری پیچ رابینسون، جولیا مارگارت کمرون، متیو برادی، جان تامپسن، تیموتی اُ سولیوان، جیکوب ریس، اوژن اتژه، لوئیس هاین، پل استرند، من ری، الکساندر رودچنکو، اوگوست ساندر، ادوارد وستون، برنیس اَبوت، آندره کرتژ، واکر اوانز، براسای، دوروتیا لانگ، انسل اَدمز، رابرت کاپا ، ویجی، هانری کارتیه برسون، بیل برنت، هلن لویت، یوسف کارش، فیلیپ هالزمن، یوجین اسمیت و ماینور وایت.

آگوست ساندر

آگوست ساندر

تصاویر بیشتر

  • آگوست ساندر
  • آنسل آدامز
  • اوژن آتژه
  • دوروتیا لانگ
  • آندره کرتژ
  • یوسف کارش
  • هانری کارتیه برسون