سبک شخصی در پروژهٔ عکس مستند

جزییات

سبک شخصی در پروژهٔ عکس مستند
0 ریال

موجود نیستشرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری « سبک شخصی در پروژۀ عکس مستند» را برگزار می‌کند. علاقه مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند. 

رسیدن به عکس‌های «خود» آرزوی هر عکاس جدی و پیگیر است. این مهم میسر نمی‌شود جز آن‌که ما جهان را از منظر شخصی خود ببینیم و به دیگران نشان بدهیم. سبک شخصی یک ژست روشن‌فکرمآبانه نیست، بلکه یک درایت مسلط بر مواردی چون کارایی ابزار، انتخاب زاویهٔ دید، درک و مطالعهٔ فضای پیش رو و داشتن یک نقد و ایدهٔ متفاوت در همان چیزی است که همگی ما با چشمانمان مشاهده می‌کنیم، اما در عکس‌های یک عکاس مؤلف که صاحب سبکی شخصی است آن را متفاوت و بلکه حیرت‌انگیز می‌بینیم. ما با سبک شخصی از تکرار و مشابه بودن با دیگران فاصله می‌گیریم و نگاه متفاوتی را به مخاطبان پیشنهاد می‌کنیم و در پی آن درک تازه‌ای نسبت به جهان اطراف در ذهن افراد شکل می‌دهیم.

ما باید به عکس‌های خود برسیم. این مسیر آسانی نیست، اما می‌توان برخی از قواعدش را که در خودآگاه ما کسب می‌شود از طریق مطالعهٔ نمونه‌های آن در کار بزرگان مؤلف عکاسی جهان کشف و جست‌وجو کنیم.

آموزه‌های ما در این واحد درسی اشاره به همین لذت و خرسندی در رسیدن به عکس‌های خود دارد که گاهی از ناخودآگاه ما پدید می‌آیند. آن‌گاه که در عکاسی خودمان باشیم و از رسیدن به عکس‌های متفاوت لذت ببریم.

خلاصه اهداف و مطالب ارائه شده در کلاس «سبک شخصی در پروژهٔ عکس مستند»:

- آشنایی با نمادشناسی مفهومی در زبان عکس‌ها و به‌کارگیری آن‌ها در جهت القای ایده و حس عکاس
- مراتب و شرایط دید عکاسانه در اجرای یک پروژهٔ مستند
- رفتارشناسی قواعد یک مجموعهٔ عکس در قالب گزارش، مقاله، و داستان تصویری
- آشنایی با ادبیات نوشتاری متن برای یک پروژهٔ مستند
- ارکان رسیدن به سبک شخصی در اجرای یک پروژهٔ مستند
- مرور و تحلیل چند مجموعه عکس و پروژهٔ مستند
- اجرا و هدایت یک مجموعه عکس در طول‌ترم از سوی هنرجویان

عکس: محسن راستانی

عکس: محسن راستانی

تصاویر بیشتر

  • عکس: محسن راستانی