کلاس فتومونتاژ

جزییات

کلاس فتومونتاژ

قیمت عادی: 4.200.000 ریال

-10%

قیمت ویژه: 3.800.000 ریالشرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای کلاس حضوری «فتومونتاژ» را برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.


مقدمه کلاس :
سالی که برای اولین بار ژوزف نیسفور نیپس توانست اولین عکس دنیا را از ثبت نماید، شاید کسی فکر نمی‌کرد که بعد از نزدیک به سه دهه, عکاسی بتواند وارد مسیری گردد که از آن طریق به روایت سازی و قصه‌پردازی بپردازد.
اما در بین سال‎های ۵۱-۱۸۵۰ افرادی چون اسکار ریلندر و هنری پیچ رابینسون توانستند آغازگر این مسیر باشند. مسیری که با کمک گرفتن از ادبیات عهد عتیق و نقاشی بعدها و با آغاز سبک هایی همچون دادائیسم نام فتومونتاژ به خود گرفت و توانست یاری گر افرادی بوده باشد که دغدغه‌هایی جزء نشان دادن اضطراب، هرج و مرج و خرابی‌های جنگ اول جهانی را نداشتند.

فتومونتاژ بعدا در سبک ها و جنبش هایی چون سورئالیسم، ساخت گرایی، پاپ آرت، فمنیسم و ... به راه خود ادامه داد و توانست کمک شایان توجهی را به هنرمندان هر کدام از این جنبش‌ها داشته باشد.شاید بتوان دلیل ادامه و رشد شیوه فتومونتاژ در این سال‌های دراز را قابلیت ارائه موضوعات، المان‌ها و روایت‌های مختلف چه بصورت هماهنگ و چه متضادی در کنار هم دانست که از زوایای متنوعی به تصویر کشیده شده‌اند، طوری که مخاطب نمونه آن را شاید به راحتی نتواند در یک عکس صرف مشاهده کند و همین امر باعث ایجاد سئوالات و جذابیت بیشماری برای او می‌شود.

زمینه رشد و ادامه مسیر فتومونتاژ در عکاسی ایران علیرغم عمر کوتاه نسبت به دیگر شاخه‌های عکاسی، در چند سال اخیر با رشد و توجه بیشتری از سوی علاقه‌مندان مواجه شده است. در همین راستا و به عنوان شخصی که نزدیک به یک دهه در این زمینه فعالیت داشته‌ام، تلاش خواهم داشت تا دیدی درست و صحیح از آن را برای علاقه‌مندان توصیف کنم.


جلسه ۱: تعریف فتومونتاژ و تفاوت آن با ژانرهای مرتبط
جلسه ۲: گذری بر تاریخ فتومونتاژ به عنوان ژانری مستقل در تاریخ عکاسی
جلسه ۳: رابطه روانکاوی و فتومونتاژ
جلسه ۴: نشانه‌شناسی و فتومونتاژ
جلسه ۶: ایده پردازی
جلسه ۷: نحوه داستان‌پردازی در فتومونتاژ
جلسه ۸: نحوه تبدیل یک اثر به مجموعه-فتومونتاژ

 

هنرجویان کلاس فتومونتاژ به لپ تاپ در کلاس نیاز خواهند داشت.

عکس: صمد قربانزاده

عکس: صمد قربانزاده

تصاویر بیشتر

  • عکس: صمد قربانزاده
  • عکس: صمد قربانزاده
  • عکس: صمد قربانزاده
  • عکس: صمد قربانزاده
  • عکس: مریم وثوقی، هنرجوی کلاس عکاسی فتومونتاژ
  • عکس: کاترین نظری، هنرجوی کلاس عکاسی فتومونتاژ