کارگاه عکاسی مستند معاصر ۱

جزییات

کارگاه عکاسی مستند معاصر

قیمت عادی: 4.200.000 ریال

-10%

قیمت ویژه: 3.780.000 ریال



شرح

آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای «کارگاه عکاسی مستند معاصر ۱»، را به صورت حضوری برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه دقیق اطلاعات زیر با تکمیل فرم و پرداخت شهریه ثبت نام کنند.


امروزه عکاسی مستند با فرا رفتن از قالب‌های سنتی، بیش از پیش به رسانه‌ای برای بیانِ هنری بدل گشته و علاقمندانش را با میلی وافر به سوی گالری‌ها و موزه‌ها می‌کشاند. هر چند که این تغییر رویه ی نه چندان ناگهانی، تأثیرات چشمگیری بر روی کار عکاسان و آژانس‌های عکس مطبوعاتی گذاشته است، اما عکس مستند به مثابه اثر هنری شانه به شانه سایر هنرهای تجسمی در ارائه مفاهیم معاصر، جایگاهی در خور تأمل در عرصه هنرهای زیبا برای خود دست و پا کرده است.

کارگاه عکاسی مستند معاصر در پی وجود ظرفیت‌های مستند نگارانه جامعه ایرانی سعی دارد تا با تمرکز بخشیدن به فعالیت‌های عکاسی هنرجویان در جهت دست یابی به مجموعه عکس‌های قابل ارائه در فضاهای نمایشگاهی، کتاب عکس و فضاهای عمومی گام بردارد.
هنرجویان در این کارگاه ۸ جلسه‌ای که هر جلسه آن ۲ ساعت خواهد بود، ضمن آشنایی با تعاریف گوناگون عکاسی مستند، ایده‌های شخصی شان را در قالب یک پروژه عکاسی (با توجه به ضرورت آگاهی از مسائل جامعه‌شناختی، فرهنگی و هنری) اجرایی کرده و مجموعه عکسی مستند با رویکردی هنری نسبت به مسائل معاصر خلق خواهند کرد. به این منظور در کنار بررسی و تحلیل آثار عکاسان مستند معاصر، سرفصل‌های زیر به عنوان رئوس اصلی آموزشی، شرح و بسط داده خواهند شد.
- آشنایی با مفهوم معاصریت در هنر
- اهمیت دیدگاه و نیت هنرمند در عکاسی مستند معاصر
- ارتباط عکاسی مستند معاصر با نظریه و ایده
- یافتن ایده سرآغاز کنش هنری، فرهنگی و اجتماعی
- پژوهش برای گسترش ایده، زمینه ساز بروز خلاقیت هنری
- تکنیک‌های عکاسانه در راستای انتخاب سبک و نوع بیان
- اتود، ارزیابی عملی برای حصول اطمینان از مسیر اجرایی

و در ادامه «کارگاه عکاسی مستند معاصر ۲» خواهد بود.

عکس: بهنام صدیقی

عکس: بهنام صدیقی

تصاویر بیشتر

  • عکس: بهنام صدیقی