آموزش عکاسی پرتره

جزییات

دستورالعمل‌ها و تکنیک‌های حرفه‌ای در عکاسی پرتره

350.000 ریال


نويسنده پیتر تراورز - جیمز چیدل
مترجم سیوا شهباز
تعداد صفحات ۱۶۰ صفحه، مصور رنگی / گلاسه
تیراژ ۱۱۰۰
نوبت چاپ دوم / ۱۳۹۶
انتشارات کتاب پرگار
شماره شابک ۹۷۸۶۰۰۹۶۸۰۹۶۲

شرح

عکاسی پرتره همواره نگاهی تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تر نسبت به تصویر برداری از انسان داشته و دارد. علاوه بر این، در کنار فیزیک انسان به عوامل پیرامونی او نیز توجه کرده است، در عکاسی پرتره انسان‌ها داخل قاب، نام، عنوان، لقب جایگاه وحتی نقش می‌گیرند تاثیرگذار می‌شوند، سخنرانی می‌کنند، پیام می‌دهند و با انسان‌های بیرون از تصویر ارتباط برقرار می‌کنند. انسان پرتره، دیگر انسان بدون نام، بدون هویت و بدون شناسنامه در یک اسنپ شات یادگاری نیست.

عکاس با استفاده از او و فضای پیرامونی‌اش رنگ، نور، عمق میدان و... او را از یک فرم ساده در قابی مربع یا مستطیل خارج و به یک مفهوم شناخته شده و قابل درک بدل می‌کند. اینجاییست که این انسان بد ظاهر ثابت در قاب، هزاران حرف با بیننده می‌زند و خود را به مخاطب معرفی می‌کند. حرف‌هایی که با زبان عکس و توسط عکاس به بینندگان منتقل می‌شود.

کتاب «آموزش عکاسی پرتره» بی‌شک یکی از بهترین کتاب‌های آموزش عکاسی پرتره است که با زبانی بسیار شیوا و روشی بسیار کاربردی و آموزشی و با بهره‌گیری از نمودار‌ها و روایت داستان عکاس از عکس گرفته‌شده، مفهوم این ژانر را مشخص و آموزش آن‌ را سهل‌تر می‌کند. 

چاپ دوم آموزش عکاسی پرتره

چاپ دوم آموزش عکاسی پرتره

تصاویر بیشتر

  • چاپ دوم آموزش عکاسی پرتره
  • چاپ اول آموزش عکاسی پرتره