عکاسی خیابانی

جزییات

آموزش عکاسانی خیابانی، بررسی موقعیت‌ها و رویدادها، سبک‌ها و عوامل موثر در ایجاد یک تصویر شایسته‌ی خیابانی

480.000 ریال


مترجم امیرحکمت حکیمی
مولف گوردون لویس
تعداد صفحات ۱۴۴ صفحه، مصور رنگی / کاغذ گلاسه
قطع خشتی
تیراژ ۱۵۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۵
انتشارات آبان
شماره شابک ۹۷۸-۶۰۰-۷۳۴۳-۵۵-۵

شرح

مردم، دست‌کم از اختراع دوربین و خیابان‌ها، دست به عکاسی و ثبت رویدادهای خیابانی زده‌اند. گرچه محبوبیت این ژانر از عکاسی در درازای دهه‌ها افزایش، کاهش و دوباره افزایش یافته است، اما عکاسی خیابانی هیچ زمان به کل ناپدید نگشت. در حقیقت، دنیای دیجیتال دست‌کم در میان عکاسان عکاسی خیابانی را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت. اگرچه گیرایی این ژانر از عکاسی برای شماری از عکاسان یک راز است: برخی بر این باورند که چرا عده‌ای مایل هستند که با پرسه زدن در خیابان‌ها، بدون اجازه از یک رهگذر غریبه عکاسی کنند یا این‌که آیا به واقع نتیجه‌ی کار، ارزش این همه تلاش را دارد.

به هر روی، ما در جهان فراخ و بزرگی زندگی می‌کنیم که پر است از سوژه و سبک‌های گوناگون برای تصویربرداری. بی‌تردید شما باید آن‌چه را که بیشتر می‌پسندید، انجام دهید. اما این کتاب مختص به کسانی است که کنجکاوند تا این ژانر را بشناسند. این کتاب دلایل این را که چرا بسیاری از عکاسان عاشق عکاسی خیابانی هستند بر خواهد شمرد و چرا آن دسته که پیش‌تر عکس خیابانی نگرفته‌اند (مانند خود شما) ممکن است علاقه‌مند به کار در این وادی باشند.

افسون و جذابیت عکاسانی خیابانی، روش‌های کار، موقعیت‌ها و رویدادها در عکاسی خیابانی، سبک‌ها و عوامل موثر در ایجاد یک تصویر شایسته‌ی خیابانی، نگاهی بر تصاویر عکاسانی چون آنری کارتیه برسون، الیوت ارویت، گری وینگارد، رینزی رویز و .... تنها قسمتی از مباحثی است که  در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی

تصاویر بیشتر