عکاسی دیجیتال و ACR

جزییات

تاریکخانه دیجیتال Adobe Camera Raw

300.000 ریال


نويسنده ساسان پناهی
تعداد صفحات ۱۴۴ صفحه، مصور رنگی / کاغذ گلاسه
قطع خشتی
تیراژ ۱۵۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۶
انتشارات کتاب پرگار
شماره شابک ۹۷۸-۶۰۰۹۷۱۳۶-۶-۰

شرح

دنیای ویرایش تصاویر دیجیتال، وامدار جهان بی بدیل و ژرف روتوش تصاویر آنالوگ است. ساختارها در اساس همان روش‎های ثبت تصاویر در وادی آنالوگ بوده و هست. بسیاری از واژگان دنیای امروز در نرم افزارهای دیجیتال همان عبارت‌های تاریکخانه‌های جهان قبل‌ است.

هدف از این کتاب دمیدن روح در کالبد تصاویری است که باید با مدد از آموزش‌های ارائه شده در این مکتوب جانی دوباره یابند. در این بین ACR  به عنوان ابزاری قدرتمند و پیشرفته، مبدل تصاویر نگاتیو به پوزیتیو است. کاربر قادر است تا در صورت ثبت صحیح نور با دوربین، با پیشرفته‌ترین روش‌ها‌ به تصویری زیبا، از لحاظ دیداری و کیفی دست یابد. مخاطب این کتاب از نوآموزان جهان عکس تا کاربران پیشرفته است. این کتاب دریچه‌ کوچکی است رو به دنیای بیکران ویرایش پیشرفته تصاویر دیجیتال.


ساسان پناهی در مقدمه کتاب می‌نویسد:

امید دارم توانسته باشم گامی در جهت ارتقاء دانش عکاسان، ویرایش‌گران عکس، گرافیست‌ها و تمامی علاقمندان و عاشقان عکاسی بردارم. هدف این کتاب ارائه اطلاعاتی کاربردی است تا کاربر بتواند بدون اتلاف وقت به آنچه که می‌خواهد، برسد. تکنیک‌های گفته شده در این کتاب، طی سال‌ها کار در مطبوعات‏، سفارش‌های چاپی و همچنین در حین تدریس‌ام مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفته‌اند. بخش زیادی از مطالب گفته شده در این کتاب مربوط به تجربه‌‌های شخصی من در حین کار است. بخش دیگر آموزش‌ها نیز، نتیجه ترجمه و انجام فراگرفته‌هایم هنگام کار بوده است. در این بین از دوستانم، مطالعاتم، جستجوهای بی‌پایان‌ام در اینترنت یا کتاب‌های در دسترس‌ام بهره‌ها برده‌ام.


عکاسی دیجیتال و ACR

عکاسی دیجیتال و ACR

تصاویر بیشتر