سفر به موگادیشو - بزرگ

جزییات

سفر به موگادیشو

قیمت عادی: 250.000 ریال

-12%

قیمت ویژه: 220.000 ریال


مترجم منصوره حکمی / محمد باقر اسدی
عکاس سعید فرجی
تعداد صفحات ۹۶ صفحه مصور سیاه و سفید
قطع ۲۲×۲۵ خشتی بزرگ
تیراژ ۱۲۰۰
نوبت چاپ اول / ۱۳۹۴
انتشارات مولف

شرح

سعید فرجی، عکاس کتاب سفر به موگادیشو، در تابستان ۱۳۹۰ تصمیم می‌گیرد تا خود را به سومالی، به کشوری برساند که بیست سال درگیر جنگ داخلی، قحطی و خشکسالی بوده و تنها با اخبار مربوط به دزدان دریایی شناخته می‌شد.
این کتاب، روایتی تصویری است از بحران سیاسی و اقتصادی کشور سومالی، هرج و مرج و نا‌بسامانی بعد از خروج نیروهای الشباب در کشوری که روزگاری، آباد‌ترین شهر سواحل شرقی آفریقا بود و امروز تنها ویرانه‌ای حاصل از جنگ‌های داخلی است.


او در مقدمه کتاب خود می‌نویسد:
«زخم‌های جنگ همه جا دیده می‌شد. خانه‌ها در منطقه «عبدعزیز» به واسطه کانال‌هایی به هم متصل می‌شدند. تانکی در میانه خیابان، زمین گیر شده بود. در «هول ودیک»، راکت‌های عمل نکرده در تنه‌ی درختان جا خوش کرده بودند و در بازار بکارا تنها سکوت به فروش می‌رسید. به ندرت می‌شد خانه‌ای را سالم و قابل سکونت پیدا کرد. .... فردا موگادیشو را ترک خواهم کرد، اما هم چنان از خود می‌پرسم آینده‌ی فرزندان سومالی چه خواهد شد؟»


درباره نویسنده:
سعید فرجی که طی سال‌های اخیر در جریان جنگ لبنان (۱۳۸۵)، بحران لیبی (۱۳۹۱) و جنگ عراق (۱۳۹۳) حضور داشته است، عمدتا در زمینه‌ی عکاسی و مستند سازی بحران فعالیت می‌کند. او پیش از این کتاب‌های عکس «دیار نزدیک» و «تبادل» را به چاپ رسانده است. همچنین فیلم‌های مستند «کاروان آزادی»، «عکاسی زیرآتش» و «سفر به موگادیشو» از ساخته‌های اوست.

سفر به موگادیشو - بزرگ

سفر به موگادیشو - بزرگ

تصاویر بیشتر