کلاس آنلاین راهنمای انتخاب دوربین دیجیتال

جزییات

در این درس سعی داریم، با زبانی ساده و بسیار مختصر اما جامع، مهم‌ترین اطلاعاتی را که برای خرید یک دوربین لازم دارید، در اختیار شما قرار دهیم.
160.000 ریال

موجود نیستشرح

امروزه تصویر‌سازی دیجیتال، یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی ما شده است. کاربرد تصویر از عکس‌های یادگاری و خانوادگی صرف فرا‌تر رفته، و اکنون کاربرد‌های آموزشی، حرفه‌ای، فنی و صنعتی، حقوقی و پزشکی و... پیدا کرده است. اکنون برای همه داشتن و استفاده از یک دوربین دیجیتال، یک ضرورت است.

معمولا انتخاب یک دوربین دیجیتال مناسب، به‌خاطر انبوه مدل‌ها و مارک‌های مختلف موجود در بازار، خریدار را دچار سردرگمی‌ می‌‌کند. خریداران به‌خاطر عدم اطلاع کافی از نکاتی که باید در انتخاب دوربین مناسب خود در نظر داشته باشند، اغلب با معرفی و توصیه فروشندگان یا دوستان خود خرید می‌کنند که در بسیاری از موارد، نیاز و سلیقه آن‌ها برآورده نمی‌شود.

در این درس سعی داریم، با زبانی ساده و بسیار مختصر اما جامع، مهم‌ترین اطلاعاتی را که برای خرید یک دوربین لازم دارید، در اختیار شما قرار دهیم.

هنوز هم در تبلیغات و باور عمومی، مگاپیکسل یکی از معیار‌های مهم برای خریداران دوربین‌های دیجیتال است. ممکن است بر اساس تبلیغات و نظرات غیرحرفه‌ای دیگران، وسوسه شوید که صرفا بر اساس مگاپیکسل دوربین‌ها و نام برند، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید، چون تقریبا تمام سازندگان دوربین، عدد رزولوشن (مگاپیکسل) دوربین را جلوی دوربین چاپ می‌کنند.

اما یک دوربین برای گرفتن عکس‌هایی خوب، به چیزی بیش از پیکسل‌های زیاد نیاز دارد. بنابر این به ویژگی‌های مهم دیگری نیز باید توجه کنید. مثلا، سرعت عمل دوربین یکی از این مشخصات مهم است، یک دوربین که بین دو عکس زمان زیادی را صرف پردازش و ذخیره عکس در حافظه می‌کند، ممکن است باعث شود تا یک لحظه مهم را از دست بدهید و یا اندازه و وزن دوربین بسیار مهم است، یک دوربین بزرگ و سنگین، ممکن است به‌ جای اینکه همیشه یا در مسافرت، در کیف یا جیب، همراه شما باشد، بیشتر اوقات در کمد خاک بخورد. دوربینی که هیچ کنترل دستی ندارد، ممکن است عکس‌های زیبایی در نور مناسب روز بگیرد، اما در بیشتر موقعیت‌ها که نور ایده‌آل نیست، عکس‌های بد و غیر قابل قبولی خواهد گرفت.

بنابر این در انتخاب یک دوربین دیجیتال مناسب که بتواند جوابگوی توقع و نیاز شما باشد، باید به مشخصات دیگری به غیر از رزولوشن نیز توجه شود. در این دوره، ابتدا بسیار مختصر دوربین دیجیتال را خواهیم شناخت و مشخصات مهمی را که هنگام انتخاب باید مدنظر قرار گیرند، معرفی خواهیم کرد. سپس با توجه به کاربرد‌های مختلف، نکات مهمی را که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه شود مرور می‌کنیم. امیدواریم این دوره، در شناخت اولیه و انتخاب آگاهانه و موفقیت‌آمیز یک دوربین دیجیتال مناسب به شما کمک کند.

لازم به ذکر است دو بخش اول این درس برای کسانی که قبلا درس مبانی عکاسی دیجیتال را گذرانده‌اند،  تکراری خواهد بود. بنابر این با توجه به دانسته‌های کاملی که دارند نیازی به این درس نخواهند داشت، مگر این که شخصا علاقمند باشند، اطلاعات دقیق‌تری در مورد اولویت و اهمیت امکانات دوربین‌های دیجیتال و رده‌بندی آنها دراختیار داشته باشند. ولی اگر تا کنون درس مبانی عکاسی دیجیتال را اخذ نکرده‌اید، برای ایجاد پیش زمینه‌ی بهتر برای آن درس و نیز خرید دوربین قبل از شروع درس مبانی، توصیه می‌شود ابتدا این درس و سپس درس مبانی را را بگذرانید.

تالار گفتگوی طراحی شده برای درس، پاسخگوی سوالات شرکت‌کنندگان بوده و شرکت کنندگان ضمن مشورت با یکدیگر، می‌توانند سوالات خود را از مدرس بپرسند. این درس به صورت مداوم با توجه به اطلاعات جدید، بروزرسانی می‌شود.

فهرست مطالب

تالار پرسش و پاسخ
۱ -آشنایی با دوربین دیجیتال- قسمت اول

* مقدمه
* آشنایی با سیستم سخت‌افزاری دوربین دیجیتال
* مشخصات کلیدی
* رزولوشن
* اندازه، وزن و طراحی
* زوم یا بزرگنمایی
* فوکوس دستی


۲ - آشنایی با دوربین دیجیتال- قسمت دوم

* فیلمبرداری
* تنظیمات نور
* تراز سفیدی (White Balance)
* منو‌ها
* حافظه
* باتری‌ها
* نمایشگر دوربین


۳ - آمادهٔ انتخاب شوید

* چه رزولوشنی برای من مناسب است؟
* فاصلهٔ کانونی و زوم دوربین چقدر باشد؟
* به چه تنظیماتی در دوربین نیاز دارم؟
* راحتی استفاده از دوربین را در نظر بگیرید.
* تجهیزات جانبی مورد نیاز خود را بسنجید.
* چه کارت حافظه و با چه ظرفیتی؟
* نوع باتری دوربین را در نظر بگیرید
* امکانات سخت افزاری دوربین را در نظر بگیرید.
* دوربین عکاسی یا فیلمبرداری؟


 ۴ - شناخت انواع دوربین‌

* دوربین‌های فشرده (Compact) - مقدمه
* دوربین‌های فوق فشرده
* دوربین‌های فشرده معمولی یا «ببین و بگیر»
* دوربین‌های ضد ضربه
* دوربین‌های زوم بالا
* دوربین‌های فشردهٔ زوم بالا
* دوربین‌های فشرده‌ حرفه‌ای
* دوربین‌های SLR
* دوربین‌های شبیه SLR
* دوربین‌های SLR بدون آینه


 ۵- پارامترهای اقتصادی در خرید دوربین

* توصیه‌های عمومی
* انتخاب ابزار
* انتخاب فروشنده 910304

کلاس آنلاین راهنمای انتخاب دوربین دیجیتال

کلاس آنلاین راهنمای انتخاب دوربین دیجیتال

تصاویر بیشتر